Czy przesyłki kurierskie są pewne?

Firmy kurierskie to wyspecjalizowani przewoźnicy zajmujący się dostarczaniem przesyłek różnego rodzaju, zarówno w obrębie jednego miasta, jego okolic, całego kraju, jak i zagranicą. Klienci powierzają im nierzadko bardzo cenne i wartościowe przedmioty. Zazwyczaj listy i paczki są dla nadawcy i odbiorcy czymś ważnym. Oczekujemy, że dostarczane przesyłki kurierskie dotrą na czas, w nienaruszonym stanie. Ponadto chcemy, by dobrze spakowana paczka została w sposób bezpieczny i sprawny dostarczona do odbiorcy.

Jak spakować paczkę?

Możemy sami zabezpieczyć naszą przesyłkę kurierską, odpowiednio ją pakując. Przyda się wytrzymały karton, folia bąbelkowa, taśma przylepna lub dwustronna oraz folia stretch. Aby ułatwić przewoźnikowi identyfikację zawartości, na opakowaniu można napisać informację dotyczącą obchodzenia się z przesyłką np. „delikatnie”, „Uwaga! Szkło”. Dobrze jest do środka paczki włożyć kartkę z informacją o nadawcy oraz odbiorcy paczki (adres i telefon). Natomiast dane na wierzchu paczki trzeba zabezpieczyć przed wilgocią. Adresy i numery telefonów należy wpisać czytelnie, aby dostawca nie pomylił adresu.

Pakując przesyłki, starajmy się dopasować opakowanie do zawartości. Jeśli jest większe, postarajmy się wypełnić je tak, by przesyłany towar nie przemieszczał się w trakcie transportu. To wszystko możemy zrobić, aby zabezpieczyć paczkę przed zniszczeniem.

Przesyłki kurierskie - pewne i sprawdzone

Przesyłki kurierskie – pewne i sprawdzone

Jakie zabezpieczenia oferują firmy kurierskie?

Wysyłając przesyłkę kurierską, wybierzmy z oferty przewoźnika dodatkowe opcje pozwalające na zabezpieczenie jej przed zaginięciem lub zniszczeniem. W takiej sytuacji należy ubezpieczyć przesyłkę. Spowoduje to nieznaczny wzrost kosztów ale warto to zrobić. Gdy przesyłka zaginie, będzie niekompletna lub ulegnie zniszczeniu, otrzymamy odszkodowanie.

Czytaj również  Sklep internetowy? Jaką rolę w nim odgrywa logistyka?

Znajdźmy również kuriera, który umożliwia śledzenie przesyłki, wówczas po wprowadzeniu numeru przesyłki zobaczymy, gdzie aktualnie znajduje się nasza paczka. Firmy kurierskie wyposażają swoich kurierów w system, dzięki któremu loguje się oni  do głównego serwera bazy, przekazując informacje dotyczące realizacji zlecenia.

Po zastosowaniu wszystkich tych środków zapobiegawczych pozostaje tylko czekać na dostarczenie przesyłki. Ponadto każdy klient ma prawo w obecności kuriera otworzyć dostarczoną paczkę i sprawdzić jej zawartość, zanim podpisze potwierdzenie jej odbioru.

Naturalnie dużo zależy od samego kuriera. Jednak wiadomo, że na przykład przesyłki międzynarodowe mają do przebycia długą drogę, często w samolotach lub na promach, gdzie nikt specjalnie nie przejmuje się ich układaniem.

Pomimo przypadków zniszczenia, zagubienia, czy kradzieży, przesyłki kurierskie cieszą się coraz większą popularnością. Znaczy to, że są pewną i sprawdzona formą dostarczania towarów.