Ile kosztują i jak wyglądają studia MBA?

Prestiżowe studia MBA zdobywają coraz większą popularność w Polsce. Ciekawe kierunki, a także wizja kariery zawodowej i ponadprzeciętnych zarobków sprawia, że MBA wzbudza coraz większe zainteresowanie. Dlaczego zatem warto iść na studia MBA?

Studia MBA- praktyczna wiedza

Jak się okazuje MBA wyróżnia się na tle innych uczelni formą prowadzonych zajęć. Poza zdobywaniem specjalistycznej wiedzy spory nacisk kładzie się rozwijanie przydatnych w biznesie umiejętności, rozwiązywania realnych problemów. Co ciekawe, najlepsze uczelnie MBA zazwyczaj proponują udział w ciekawych, międzynarodowych projektach.
Właściwie to dobra uczelnia stawia na odpowiednie przygotowanie absolwentów do pracy w międzynarodowym środowisku. Jak pokazują dane, większość otrzymujących prestiżowy dyplom MBA rozpoczyna karierę w innym kraju, zazwyczaj w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii. Większość uczelni stawia na jakość prowadzonych zajęć i odpowiednie przygotowanie absolwenta do odnalezienia się w biznesowych, nierzadko zagranicznych realnych realiach.

Ile kosztują studia MBA?

Prestiżowe kierunki studiów MBA nie należą do najtańszych. Ceny są bardzo zróżnicowane w zależności od kierunku czy nawet lokalizacji. Nietrudno się domyślić, że uczelnie MBA w Warszawie mają najwyższe ceny. Warto wiedzieć, że studia MBA różnią się również czasem trwania, zazwyczaj od 10- 20 miesięcy. Co ciekawe, okres edukacji nie jest wyznacznikiem ceny. Niektóre kierunki mają wyższe ceny, pomimo dwukrotnie niższego czasu trwania.
Wszystko zależy od prestiżu uczelni i możliwości zawodowych jakie daje dyplom. Ceny studiów MBA zaczynają się już od ok 15 tys. złotych, a niektóre uczelnie życzą sobie nawet 75 tys. złotych za 20 miesięcy edukacji. Dość wysokie ceny nie są dziełem przypadku, ponieważ korzyści zawodowe i przy tym finansowe, jakie daje dyplom MBA są naprawdę ogromne, stad koszt tego rodzaju edukacji jest odpowiednio wysoki.

Czytaj również  Jaki wybrać kierunek studiów podyplomowych?

Co dają studia MBA?

Dyplom MBA jeszcze do niedawna był przepustką do lepszego świata, dziś już nie robi aż takiego wrażenia, jednak wciąż zapewnia ogromne możliwości rozwoju. Dla absolwentów studiów MBA otwiera się wiele furtek. Znalezienie wymarzonej posady, awans, rozwój przedsiębiorstwa, założenie własnego, dobrze prosperującego biznesu, udział w ciekawych w projektach. MBA to również możliwość pracy w międzynarodowym środowisku oraz znacznie wyższych zarobków. MBA są wysoko cenione przez największe, światowe koncerny i z tego powodu wiele osób wciąż upatruje szansy na wielką karierę w zdobyciu tego prestiżowego dyplomu. Rozwój zawodowy, satysfakcja z wykonywanej pracy, awans, ciekawe projekty, nawiązanie szerszych relacji biznesowych, wysokie zarobki, to jedne z wielu korzyści jakie daje ukończenie cenionych na całym świecie studiów MBA. Zdobycie praktycznych umiejętności jest przydatne bez względu na charakter pracy i może zaprocentować w przyszłości np. jeśli zdecydujemy się na rozkręcenie własnego biznesu czy na zmianę dotychczasowego stanowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *