Jak urządzić kuchnię w nowoczesnym biurze?

O kuchni mówi się często, że jest sercem domu. Jeśli jednak jest urządzona stylowo i praktycznie, staje się bardzo ważnym pomieszczeniem także w biurze. Pozwala na regenerację sił, umożliwia szybkie przygotowanie pożywnego posiłku, a jednocześnie przyczynia się nie tylko do wzrostu produktywności pracowników, ale i do ich zadowolenia z tego, że pracują w konkretnej firmie.

Na co zwracać uwagę?

Pracownicy biurowi bywają niedoceniani, jednak to właśnie ich zaangażowanie w istotny sposób przyczynia się do tego, że firma funkcjonuje prawidłowo. Kuchnia nie jest wcale mniej istotna dla nich niż te pomieszczenia, w których znajdują się ich stanowiska pracy. Sposób, w jaki jest urządzona, nie powinien być więc przypadkowy. Najlepiej sprawdzają się te sprzęty, które są praktyczne i funkcjonalne. Ich design nie jest pozbawiony znaczenia, warto jednak pamiętać o tym, że ciekawy wygląd szybko zacznie irytować, jeśli korzystanie z szafek będzie utrudnione, a szuflada nie będzie się domykać.

Spójność wizerunkowa i jej znaczenie

Odwiedzając wiele kuchni biurowych trudno nie dostrzec tego, że znajdujące się w nich meble sprawiają wrażenie rozwiązań pojawiających się w tym pomieszczeniu przez przypadek. Czasem można wręcz odnieść wrażenie, że kupowano je w kilku miejscach, w sposób przypadkowy, tylko dlatego, że były tanie. Warto unikać takiego podejścia nawet pomimo tego, że kusi perspektywą sporych oszczędności. Owszem, do kuchni w biurze zwykle nie trafiają osoby przypadkowe, także to pomieszczenie dobrze jest jednak postrzegać jako jedną z wizytówek firmy. Meble kuchenne do biura https://antoniomeble.com.pl/jadalnia/ powinny być spójne stylistycznie. W dobrej firmie nie ma miejsca na przypadkowość, a ład i porządek w kuchni mówi wiele o zaangażowaniu przedsiębiorstwa w realizowanie powierzanych mu zadań.

Czytaj również  Zastosowanie klejów termotopliwych w przemyśle budowlanym

Styl idealny do kuchni biurowej

Meble kuchenne tworzone z myślą o biurach są dziś zróżnicowane stylistycznie. Tylko od kupującego zależy więc to, czy kuchnia będzie minimalistycznym pomieszczeniem, czy też będzie nawiązywać do stylu retro cieszącego się bardzo dużą popularnością w Polsce. Zastanawiając się nad tym, jakie rozwiązanie wybrać, dobrze jest przeanalizować profil firmy oraz to, jakie komunikaty chce się wysyłać jej pracownikom i klientom. Jeśli firma promuje się jako przedsiębiorstwo innowacyjne, które nie boi się wyzwań, także w biurowej kuchni warto postawić na meble oryginalne, dość surowe, wykonem z metalu, szkła i tworzyw sztucznych, występujące w towarzystwie fototapety z motywem miasta lub kosmosu. Jeśli firma, pomimo nieustannego rozwoju, promuje się jako przedsiębiorstwo rodzinne, dla którego ważna jest bliskość z klientem, znakomicie sprawdzi się drewno, ozdobne firanki w oknach i piękny, dębowy stół w sercu pomieszczenia.

Strefy w kuchni biurowej

Aranżując kuchnię biurową warto pamiętać, że w tym samym czasie może w niej przebywać przynajmniej kilka osób. Dobrym pomysłem jest więc uwzględnienie w niej ich różnych potrzeb. Podział na strefy ułatwi przemieszczanie się po pomieszczeniu, zwiększy też bezpieczeństwo osób przygotowujących właśnie posiłki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *