Nowoczesny system HRM dla placówek edukacyjnych

 

Chcąc wpłynąć na efektywność realizowanych działań dydaktyczno-naukowych, coraz więcej organizacji z sektora edukacyjnego decyduje się na wdrożenie zaawansowanych narzędzi informatycznych, które usprawniają m.in. obsługę kadrową, sprzedażową oraz finansową. Przeczytaj, jakie funkcje powinien posiadać praktyczny system HRM.

 

System HRM – jakie funkcjonalności powinny go wyróżniać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych narzędzi klasy Human Resources Management, które dedykowane są firmom z różnych branż. Chcąc jak najbardziej wpłynąć na potencjał biznesowy swojej działalności, warto postawić na oprogramowania wyłącznie sprawdzonych producentów, którzy oferują najwyższej jakości systemy do obsługi kadrowej.

Aplikacje HRM pomagają m.in. w sprawnym naliczaniu wynagrodzeń oraz corocznych deklaracji PIT. Zatrudnieni zyskują bowiem wygodny dostęp online do kluczowych informacji na temat swojej pensji – każdy z pracowników może więc monitorować wysokość wynagrodzenia uzyskanego zarówno w ramach ustawowego czasu pracy, jak i wyrobionych nadgodzin.

Co równie ważne, system HRM pozwala zespołowi na składania wniosków z prośbą o urlop za pośrednictwem aplikacji dedykowanej urządzeniom mobilnym. Menadżerowie zyskują z kolei dostęp do przesłanych dokumentów, dzięki czemu w szybki i sprawny sposób mogą oni stworzyć harmonogram pracy tak, aby uniknąć ewentualnej dezorganizacji w obrębie działów firmy.

Czytaj również  3 zastosowania kleju w przemyśle opakowaniowym

 

System HRM dla placówek edukacyjnych

Z nowoczesnych systemów HRM chętnie korzystają zarówno średnie i duże przedsiębiorstwa, jak i placówki edukacyjne. Oprogramowanie pomaga bowiem w uporządkowaniu procesów wewnętrznych organizacji, usprawniając tym samym zadania związane z obsługą pracowników i studentów.

Warto zaznaczyć, że funkcjonalny system kadrowo-płacowy wesprze dodatkowo specjalistów podczas realizacji działań z zakresu planowania i kontroli budżetowej. Uprawnieni użytkownicy mogą bowiem tworzyć zaawansowane raporty, które dotyczą aktualnej sytuacji ekonomicznej jednostki w porównaniu z przyjętym na dany okres planem.

Pomocnym rozwiązaniem może okazać się także opcja budżetowania i prognozowania. Intuicyjne wizualizacje danych umożliwiają efektywne zarządzanie, planowanie oraz ograniczanie ewentualnego ryzyka, które związane jest z podejmowanymi przez placówkę działaniami.

 

Czym cechuje się system HRM na urządzenia mobilne?

Oprogramowania Human Resources Management mogą być obsługiwane z poziomu każdego urządzenia mobilnego, które posiada dostęp do sieci internetowej. Narzędzia te dedykowane są zarówno użytkownikom komputerów stacjonarnych, jak i laptopów, smartfonów oraz tabletów. Zatrudnieni mogą monitorować zmiany w harmonogramie pracy, aplikować o urlop oraz przesyłać przełożonym potrzebne dokumenty kadrowe za pomocą kilku kliknięć w ekran urządzenia.

 

Szukasz sprawdzonego systemu HRM? Zaufaj specjalistom z firmy Unit4

Unit4 Teta to jeden z wiodących polskich producentów nowoczesnych narzędzi informatycznych, który od dziesiątek lat wspiera automatyzację procesów wewnętrznych zarówno przedsiębiorstw, jak i instytucji publicznych. Odwiedź stronę internetową marki Teta AIR, aby poznać pełne funkcjonalności jakie niosą ze sobą systemy HRM.

Czytaj również  Zmawianie kuriera - ważne informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *