Nowoczesny system HRM dla placówek edukacyjnych

 

Chcąc wpłynąć na efektywność realizowanych działań dydaktyczno-naukowych, coraz więcej organizacji z sektora edukacyjnego decyduje się na wdrożenie zaawansowanych narzędzi informatycznych, które usprawniają m.in. obsługę kadrową, sprzedażową oraz finansową. Przeczytaj, jakie funkcje powinien posiadać praktyczny system HRM.

 

System HRM – jakie funkcjonalności powinny go wyróżniać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych narzędzi klasy Human Resources Management, które dedykowane są firmom z różnych branż. Chcąc jak najbardziej wpłynąć na potencjał biznesowy swojej działalności, warto postawić na oprogramowania wyłącznie sprawdzonych producentów, którzy oferują najwyższej jakości systemy do obsługi kadrowej.

Aplikacje HRM pomagają m.in. w sprawnym naliczaniu wynagrodzeń oraz corocznych deklaracji PIT. Zatrudnieni zyskują bowiem wygodny dostęp online do kluczowych informacji na temat swojej pensji – każdy z pracowników może więc monitorować wysokość wynagrodzenia uzyskanego zarówno w ramach ustawowego czasu pracy, jak i wyrobionych nadgodzin.

Co równie ważne, system HRM pozwala zespołowi na składania wniosków z prośbą o urlop za pośrednictwem aplikacji dedykowanej urządzeniom mobilnym. Menadżerowie zyskują z kolei dostęp do przesłanych dokumentów, dzięki czemu w szybki i sprawny sposób mogą oni stworzyć harmonogram pracy tak, aby uniknąć ewentualnej dezorganizacji w obrębie działów firmy.

Czytaj również  Rodzaje klejów przemysłowych

 

System HRM dla placówek edukacyjnych

Z nowoczesnych systemów HRM chętnie korzystają zarówno średnie i duże przedsiębiorstwa, jak i placówki edukacyjne. Oprogramowanie pomaga bowiem w uporządkowaniu procesów wewnętrznych organizacji, usprawniając tym samym zadania związane z obsługą pracowników i studentów.

Warto zaznaczyć, że funkcjonalny system kadrowo-płacowy wesprze dodatkowo specjalistów podczas realizacji działań z zakresu planowania i kontroli budżetowej. Uprawnieni użytkownicy mogą bowiem tworzyć zaawansowane raporty, które dotyczą aktualnej sytuacji ekonomicznej jednostki w porównaniu z przyjętym na dany okres planem.

Pomocnym rozwiązaniem może okazać się także opcja budżetowania i prognozowania. Intuicyjne wizualizacje danych umożliwiają efektywne zarządzanie, planowanie oraz ograniczanie ewentualnego ryzyka, które związane jest z podejmowanymi przez placówkę działaniami.

 

Czym cechuje się system HRM na urządzenia mobilne?

Oprogramowania Human Resources Management mogą być obsługiwane z poziomu każdego urządzenia mobilnego, które posiada dostęp do sieci internetowej. Narzędzia te dedykowane są zarówno użytkownikom komputerów stacjonarnych, jak i laptopów, smartfonów oraz tabletów. Zatrudnieni mogą monitorować zmiany w harmonogramie pracy, aplikować o urlop oraz przesyłać przełożonym potrzebne dokumenty kadrowe za pomocą kilku kliknięć w ekran urządzenia.

 

Szukasz sprawdzonego systemu HRM? Zaufaj specjalistom z firmy Unit4

Unit4 Teta to jeden z wiodących polskich producentów nowoczesnych narzędzi informatycznych, który od dziesiątek lat wspiera automatyzację procesów wewnętrznych zarówno przedsiębiorstw, jak i instytucji publicznych. Odwiedź stronę internetową marki Teta AIR, aby poznać pełne funkcjonalności jakie niosą ze sobą systemy HRM.

Czytaj również  Gdzie uciekły Twoje pieniądze? Dowiedz się, dlaczego warto prowadzić budżet domowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *