O czym musi pamiętać sprzedawca na Allegro

Jednym z największych i najdłużej działających sklepów internetowych jest Allegro. Na platformie tej zamawia mnóstwo osób z całego świata, wielu z nich posiada własne konta i wystawia towary na sprzedaż. Z tego narzędzia korzystają często także przedsiębiorcy posiadający różnorodne firmy – Allegro często pozwala im się wybić na większą skalę. Co zatem należy zrobić, aby zostać sprzedawcą na Allegro i o czym musi pamiętać sprzedający?

Wybierz rodzaj konta

Przed zarejestrowaniem się, należy pomyśleć o tym, do jak dużej liczby odbiorców ma się zamiar trafić. Jeśli nie posiadamy firmy, a chcemy sprzedać kilka przedmiotów, trzeba założyć konto zwykłe. Dla przedsiębiorców natomiast idealne będzie konto firmowe. Dodatkowo na swoim profilu umieszczają oni podstawowe dane o sobie, o spółce itp. Każde z kont zostanie aktywowane po dokonaniu opłaty za ich założenie. Takich kont można mieć kilka – jest to opłacalne, jeśli mamy na sprzedaż różnorodne towary, od ubrań po narzędzia do pracy w ogrodzie.

Ustal nazwę konta

Ważnym krokiem po rejestracji jest wymyślenie chwytliwej nazwy konta. Musi ona wiązać się z przedmiotem, jaki ma się zamiar sprzedać. Nazwa zatem powinna wyglądać następująco: Rowery Kross, Butik itp.

Czytaj również  Jaki jest termin na wystawienie faktury?

Sprzedaż – jak to zrobić?

Przystępując do wystawienia swoich towarów na stronę sklepu internetowego, należy pamiętać o wielu istotnych kwestiach takich jak: tytuł oferty, cena, miniaturka zdjęcia, ciekawy opis.

Zacznijmy zatem od tytułu. Warto zadbać o to, by zawierał on najważniejsze słowa kluczowe, np.: damska torebka skórzana, elegancki pasek męski do spodni itp. Unikać natomiast trzeba określeń typu tani, ekstrawagancki, super itd. – potencjalny klient sam oceni czy dany produkt taki właśnie jest.

Cena może być uzależniona od tego, jaką formę sprzedaży się wybierze. Istnieją zatem trzy opcje (licytacja, Kup Teraz i połączenie tych dwóch form). Wybierając licytację, cena będzie niska, a to za ile dany przedmiot zostanie sprzedany, zależy od kupujących. Taka forma jest opłacalna, jeśli wystawiamy przedmioty unikatowe, np. płyty winylowe, zabytkowy zegar itp. Opcja Kup Teraz to świetny wybór dla tych, którym zależy na szybkim sprzedaniu danego przedmiotu i chce spieniężyć go za ustaloną cenę. Ostatnia z form to opcja łączona – jest ona dość korzystna. Można w niej ustalić cenę minimalną, a po jej osiągnięciu licytacja nadal trwa.

Zdjęcie to jedna z ważniejszych kwestii podczas wystawiania przedmiotu na sprzedaż. Często bowiem to fotografia decyduje o kupnie danego przedmiotu. Miniaturka zdjęcia, które wyświetla się na ofercie, musi pokazywać towar z korzystnej strony i tak aby był doskonale widoczny. Jeśli zachęci to potencjalnego klienta, rozwinie on ofertę i przeczyta szczegóły. Warto obok opisu umieścić więcej zdjęć sprzedawanego przedmiotu, tak aby widoczny był z każdej strony.

Czytaj również  Oprogramowanie POS nieodzowne w każdej restauracji

Zachęcający opis to ostatnia rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę wystawiając produkt na sprzedaż. Powinien on zawierać szczegółowe informacje o towarze i opcjach dostawy paczki do Polski. Musi także odpowiadać na pytania, jakie klient może postawić i przede wszystkim na być ciekawy.

Korzystne opcje wysyłki

Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na korzyści zarówno dla sprzedającego, jak i dla kupującego. Można to zrobić, oferując tanią dostawę lub nawet zaproponować dostarczenie paczki do Polski gratis. Warto także dawać bonusy, np. drobne prezenty w postaci smyczy, długopisów itp. Zachęci to konsumenta do dalszych zakupów u nas bądź poleci on nasze konto swoim znajomym. Ciekawym rozwiązaniem może być podpisanie umowy z firmą kurierską. Wtedy ceny będą uniwersalne, a dowóz odbywać się będzie do 48 godzin.