Poznaj 10 sposobów na zdobycie dodatkowych środków

Udało się zmobilizować i od jakiegoś czasu odkładasz co miesiąc stałą kwotę, którą regularnie zasilasz swoje konto oszczędnościowe. Z jednej strony cieszysz się, że w końcu systematycznie odkładasz na przyszłość, z drugiej masz wrażenie, że ta suma być większa. Jak zaoszczędzić dodatkowe pieniądze? Poznaj nasze 10 sposobów.

Sprawdź, gdzie uciekają pieniądze

Większość z nas często nie zdaje sobie sprawy, że wydaje za dużo na niepotrzebne rzeczy. Jak zatem poszukać dodatkowych pieniędzy i więcej przelewać na swoje konto oszczędnościowe?

1. Zapisuj wszystkie wydatki

Wydaje się uciążliwe, czasochłonne, a nawet zbędne? Wystarczy jeden miesiąc zapisywania wszystkich wydatków, by okazało się jak wiele pieniędzy przeznaczamy na niepotrzebne rzeczy, które można odłożyć i mądrze zainwestować.

2. Przejrzyj szafę

Warto wiedzieć, o dwóch kwestiach dotyczących ubrań: większość sieciówek stosuje zawyżone ceny w stosunku do jakości produktu, a w second handy często oferują ponadczasowe ubrania, wysokiej jakości w śmiesznie niskich cenach. 100 zł za jedną sukienkę czy 100 zł za ubrania na całe lato?

Czytaj również  Jaki jest termin na wystawienie faktury?

3. Sprawdź, co możesz sprzedać

Ubrania, których od dawna nie nosisz, zabawki dziecka, kolekcję płyt, meble, zamiast wyrzucać spróbuj sprzedać, kwoty niewielkie, ale zawsze lepiej mieć dodatkowe środki na koncie oszczędnościowym, skoro z tych rzeczy i tak już nie korzystasz.

4. Unikaj wyprzedaży i promocji

To takie oczywiste, niby nie chodzisz na sezonowe wyprzedaży czy „czarne piątki” i nie kupujesz hurtowo ubrań, mebli czy sprzętu, ale przyznaj ile razy kupiłaś coś tylko, że cena wydała się atrakcyjna?

5. Oszczędne jedzenie

Największą część budżetu pochłania żywność, jest absolutnie koniecznym wydatkiem i to w każdym miesiącu. Jak zatem zaoszczędzić na jedzeniu? Najważniejsze to nie marnować jedzenia i własnych pieniędzy! Najlepiej nie kupować na zapas i nie ulegać pokusie kup 4 w cenie 3.

6. Mniejsze rachunki

Woda, prąd, gaz są nam niezbędne, ale i takie wydatki można zmniejszyć. Ograniczyć ilość sprzętów, wymienić żarówki na energooszczędne, nie puszczać wody do mycia zębów itp. Wydaje się niewiele, ale rocznie uzbiera się spora suma, która może trafić na nasze konto oszczędnościowe.

7. Rozrywka

Oszczędzanie nie ma na celu odmawiania sobie wszelkich przyjemności, ale przyjrzeniu się jej jakości. Przykładowo masz najwyższy pakiet telewizji kablowej, z czego zazwyczaj oglądasz dwa, trzy programy i to bardzo rzadko. Koszt takiej przyjemności załóżmy 80 zł miesięcznie. Czy nie lepiej przejść na podstawowy pakiet za powiedzmy 25 zł miesięcznie, a 55 zł przez dwa miesiące przeznaczyć na wyjście do teatru czy na koncert, a pozostałą kwotę odłożyć na konto oszczędnościowe?

Czytaj również  Kontrola wydruków – jak wdrożyć ją w swojej firmie?

8. Uroda

Farbowanie włosów samemu lub podcinanie przez koleżankę fryzjerkę w zamian za napisanie pisma do sądu, czy opiekę nad jej dzieckiem. Tanio i z pożytkiem dla relacji.

9. Zachcianki dzieci

Czy zamiast kolejnej, drogiej zabawki która i tak szybko się znudzi nie lepiej zabrać dziecko na ciekawą wycieczkę np. do ZOO?

10. Porównywanie ofert

Tańsze leki w aptece, tańsze usługi fryzjerskie, duże rabaty dla stałych klientów w osiedlowym sklepie, zakupy przez internet. Sprawdzaj, szukaj, porównuj, a z pewnością uda się oszczędzić więcej i zasilić kolejną wpłatą Twoje konto oszczędnościowe.

Więcej informacji na temat konta oszczędnościowego: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/oszczednosci-lokaty/nest-oszczednosci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *