Studia informatyczne wciąż kluczem do sukcesu

O tym, że dyplom studiów z zakresu IT gwarantuje świetną pracę mówi się już od kilku lat, lecz pomimo upływu czasu pogląd ten jest nadal prawdziwy. Firmy informatyczne wciąż poszukują pracowników i konkurują między sobą o najlepszych fachowców, przez co warunki oferowane kandydatom są coraz bardziej kuszące. 

Informatyk na wagę złota

Choć co roku mury uczelni opuszcza kilkadziesiąt tysięcy absolwentów informatyki, to na rynku nadal brakuje specjalistów w tej dziedzinie. Eksperci szacują, że w tym roku firmy działające na terenie Polski poszukiwały niemal 30 000 specjalistów od IT. Część z nich zdecydowała się nawet na sprowadzanie pracowników z zagranicy, lecz i to nie było wcale łatwe, ponieważ w całej Europie już od dawna mówi się o ogromnym deficycie informatyków. Wszystko wskazuje więc na to, że pomimo dużej popularności studiów informatycznych, programistów będzie brakowało także w kolejnych latach. A to z kolei oznacza, że osoby, które właśnie rozpoczynają studia nie powinny mieć problemów ze znalezieniem stabilnej i dobrze płatnej pracy po ich ukończeniu. Jeżeli więc marzysz o pełnieniu funkcji, która przyniesie Ci wysokie zarobki, bogate możliwości rozwoju oraz szacunek ze strony pracodawców, rozważ złożenie papierów na uczelnię kształcącą przyszłych informatyków.

Sukces zapisany w kodzie

Po otrzymaniu dyplomu z łatwością znajdziesz pracę nie tylko w firmie informatycznej, ale także w każdym przedsiębiorstwie specjalizującym się w sprzedaży nowych technologii. Będziesz mógł pracować również w agencjach reklamowych oraz firmach, które mają w swoich strukturach działy IT, jak również w urzędach i szkołach. Jako specjalista od IT otrzymasz nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie, które będzie regularnie zwiększane przez pracodawcę, obawiającego się utraty wykwalifikowanego pracownika, ale także pozapłacowe bonusy. Standardem jest już oferowanie informatykom karty na siłownię oraz dostępu do prywatnej opieki medycznej, lecz niektóre firmy idą o krok dalej i kuszą pracowników również darmowymi obiadami serwowanymi w godzinach pracy czy biletami do kina i na koncerty. Dlaczego właściciele przedsiębiorstw stają na głowie, by zatrzymać w firmie specjalistów od IT? Odpowiedź jest prosta: ponieważ wiedzą, że trudno im będzie znaleźć nowego pracownika, a koszty jego rekrutacji znacznie przewyższą wartość podwyżek i bonusów oferowanych stałej kadrze.

Czytaj również  Gdzie znajdziesz najlepsze szkolenia we Wrocławiu? Oto lista miejsc

Zdaniem ekspertów problem deficytu informatyków będzie odczuwany jeszcze przez długi czas, więc pomimo wzrostu popularności studiów informatycznych, nadal specjaliści od kodu będą w czołówce

najbardziej poszukiwanych pracowników. Warto wykorzystać tę sytuację i zdobyć wykształcenie, które zagwarantuje atrakcyjną pozycję na rynku pracy.