Usługi wchodzące w skład home delivery

Posted on 10 lipca, 2020 by in Biznes

Home delivery to usługi, które zrewolucjonizowały usługi kurierskie. Nowoczesna dostawa nie może ograniczać się wyłącznie do dostarczenia towaru z punktu A do punktu B. Obecnie w skład dostawy może wejść też wiele drobnych, osobno płatnych usług. Co wchodzi w skład home delivery?

Wniesienie towaru

Podstawową usługą jest wniesienie towaru. To szczególnie ważne w przypadku transportów do bloków i domów wielorodzinnych. Wniesienie towaru zapewnia, że dostawcy przetransportują towar do wnętrza mieszkania, a nie wypakują go po prostu z samochodu na chodnik.

Ustawienie w wyznaczonym miejscu

To krok dalej od wniesienia towaru. Dostawcy mają za zadanie nie tylko wnieść przesyłkę do mieszkania, ale też ustawić ją na wyznaczonym miejscu. Może się to wydawać drobiazgiem, ale w przypadku mebli np. kanap i dużego sprzętu RTV/AGD to bardzo duże ułatwienie. Dzięki tej usłudze dostawca wnosi ciężką i nieporęczną kanapę do wyznaczonego pokoju i ustawia ją we wskazanym przez właściciela miejscu. Jedynym zadaniem właściciela jest wybranie ustawienia.

Montaż

Nie wystarczy dowieźć i wnieść sprzętu RTV/AGD, by można było z niego korzystać. Konieczny jeszcze jest montaż. Często również mogą wykonywać go dostawcy, którzy mają odpowiednie przeszkolenie. Mogą oni sobie świetnie poradzić z tym zadaniem i ściągnąć z właściciela mieszkania konieczność szukania i czekania na fachowca.

Czytaj również  Ubezpieczenie na życie dla mnie i dla rodziny – czym się charakteryzuje?

Pozbycie się starego sprzętu

Jeśli ktoś kupuje nową kuchenkę, to najprawdopodobniej ma starą, która jest przeznaczona do wyrzucenia. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest, więc by dostawcy nowego sprzętu zabierali ze sobą stary. Daje to też pewność, że sprzęt zostanie poprawnie zutylizowany, a to co możliwe będzie poddane recyklingowi. Ta usługa to ukłon w stronę środowiska naturalnego. Przy okazji to też świetna oferta dla właściciela mieszkania, który łatwo i bez wysiłku pozbędzie się zbędnej już lodówki. Pamiętajmy, że nie tylko wniesienie nowego sprzętu na szóste piętro jest uciążliwe. Zniesienie go jest tak samo dużym wyzwaniem. Dzięki tej usłudze, wyzwanie to należy jednak do dostawców.

Rozpakowanie sprzętu

Dostawcy mogą też rozpakować sprzęt już po dowiezieniu go pod wskazany adres. Dzięki temu w razie stwierdzenia nieprawidłowości można od razu zgłosić reklamację. Dostawca bez trudu poradzi sobie ze ściągnięciem zabezpieczeń oraz elementów chroniących towar w trakcie transportu do punktu docelowego.

Utylizacja opakowań

Kiedy już dostawca rozpakuje sprzęt, to może on też pozbyć się jego opakowania. Zazwyczaj duże urządzenia przywozi się opakowane w potężne ilości folii, styropianu, kartonu lub nawet na palecie. To wszystko zajmuje miejsce i może być trudne w utylizacji. Z tego powodu zadanie to bierze na siebie dostawca. Ta usługa polega na wyniesieniu z mieszkania opakowania od sprzętu oraz zutylizowania go zgodnie z zasadami recyklingu. Dzięki temu dodatkowe opakowania mają mniejszy negatywny wpływ na środowisko.

Czytaj również  Reklama dla małych firm. O czym należy pamiętać, decydując się na promocję marki?

Źródło: https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/home-delivery/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *