Program kadrowy, czyli jaki? Analizujemy niezbędne funkcjonalności

Posted on 20 maja, 2021 by in Biznes

 

Prowadzenie działalności gospodarczej bez pomocy narzędzi cyfrowych staje się obecnie niemożliwe. Przedsiębiorstwa od 2019 roku mogą przekazywać deklaracje PIT do urzędu skarbowego wyłącznie drogą elektroniczną. Usługi sieciowe skutecznie wypierają również wiele aspektów tradycyjnej, drukowanej dokumentacji – są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu, zapewniając przy tym zdalny dostęp z dowolnego zakątka globu.

Korzyści, związane z cyfryzacją procesów wewnętrznych sprawiają, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się zwiększyć nakłady na digitalizację organizacji pracy. Jakie zyski przyniesie inwestycja w nowoczesny program kadrowy?

 

Jak program kadrowy sprawdza się w swoim głównym zadaniu?

Terminowa wypłata należnych wynagrodzeń to bez wątpienia najważniejsze zobowiązanie pracodawcy względem zatrudnianych specjalistów. Zadanie jest jednak znacznie bardziej złożone i wielowątkowe, niż mogłoby się to z pozoru wydawać.

W wielu firmach miesięczne wynagrodzenie nie jest wartością stałą – na pensję składa się zarówno podstawa, jak i premie, związane z wynikami czy nadgodzinami. Należy mieć jednak na uwadze, że dodatkowe godziny pracy również podlegają ścisłym regułom. Aby przydzielić je zgodnie z prawem, warto zainwestować w program kadrowy, który zawsze podąża za aktualnymi przepisami kodeksu pracy.

Czytaj również  Jak skutecznie obliczać czas pracy? Oto nasze porady!

 

Wydajny program kadrowy oszczędza czas pracowników i managerów

Digitalizacja procesów kadrowo płacowych skraca czas trwania obsługi procesów i pozwala pracownikom samodzielnie nanieść niezbędne zmiany. Zaoszczędzony w ten sposób czas kadra kierownicza można przeznaczyć na kluczowe działania strategiczne, specjaliści zyskają m.in. możliwość samodzielnej aktualizacji danych osobowych oraz dostęp do deklaracji PIT.

 

Rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb

Decydując się na program kadrowy, warto uważnie przyjrzeć się proponowanemu modelowi dystrybucji. Produkty wiodących marek działają w oparciu o model SaaS i On-Premise. Wariant Software as a Service jest uruchamiany na serwerach usługodawcy, a klient uiszcza za niego miesięczne opłaty, nie dotyczą go jednak koszty związane z serwisowaniem czy aktualizacją usług. Model On-Premise wdraża się bezpośrednio na serwerach klienta. Solidny program kadrowy powinien zapewniać klientowi obydwa rodzaje implementacji.

 

System TETA – rozwiązanie dla dużych przedsiębiorstw

Program kadrowy TETA, opracowany przez firmę Unit4, jest dostosowany do potrzeb największych firm z sektora produkcji, handlowo-usługowego czy logistycznego. Jego wdrożenie pomaga oszczędzać czas i pieniądze, usprawniając workflow i zapewniając niezbędną transparentność. Już dziś odwiedź stronę TETA i przekonaj się, że program kadrowy to nieodzowny element nowoczesnego przedsiębiorstwa.

 

Źródło: teta.unit4.com – Producent oprogramowania HR i ERP dla Firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *