Zastosowanie klejów termotopliwych w przemyśle budowlanym

Kleje termotopliwe to materiał cieszący się obecnie dużym zainteresowaniem. Szerokie zastosowanie takich produktów sprawia, że są one tak bardzo popularne i w wielu miejscach wykorzystywane. Także przemysł budowlany jest tą branżą, w której pojawia się wiele miejsc, w których tego typu klej jest wykorzystywany. Skoro ta popularność jest tak duża to warto się im bliżej przyjrzeć i zobaczyć kiedy kleje termotopliwe pojawiają się w tej branży.

Czym jest klej termotopliwy?

Do grona klejów termotopliwych zaliczamy syntetyczne polimery, które właściwości klejące ujawniają pod wpływem wysokiej temperatury. Dlatego do ich używania stosuje się specjalne pistolety, które odpowiadają za podniesienie temperatury wkładu w formie sztyftu. Wkład staje się delikatnie płynny i wtedy za pomocą pistoletu możliwe jest jego dozowanie w miejscu, gdzie mają być klejone dwa elementy.

Stosowanie klejów w budownictwie

Kleje w przemyśle budowlanym jakie są obecnie wykorzystywane to wiele różnych propozycji. W zależności od klejonych materiałów i zapotrzebowania decydować się można na wykorzystanie właściwego kleju. Wśród tych stosowanych znajdują się również kleje termotopliwe, które przy różnych materiałach sobie dobrze radzą.

Materiały izolacyjne

Kleje termotopliwe sprawdzają się między innymi w pracy z materiałami izolacyjnymi. Te produkty, które służą naszej ochronie termicznej czy akustycznej wymagają odpowiedniej obróbki by dobrze pełniły swoje zadania. Kleje termotopliwe przy niektórych materiałach mogą być stosowane jako te ułatwiające ich mocowanie. Przy wyborze kleju warto postarać się o jego odpowiednie dobranie do materiału, z którym klej będzie wykorzystywany.

Czytaj również  Jakie są różnice miedzy faktoringiem a kredytem?

Pokrycia dachowe

Kleje termotopliwe nazywane powszechnie klejami na gorąco mogą być również stosowane przy pokryciach dachowych. W tym przypadku wykorzystuje się je jako podkładki dystasowe albo jako formę zabezpieczenia przed zarysowaniem na czas transportu materiału, który będzie wykorzystywany jako pokrycie dachu.

Przemysł betoniarski

Po kleje na gorąco sięga się także w przemyśle betoniarskim, gdzie ich zastosowanie pozwala optymalizować proces produkcji ułatwiając ochronę szalunku i prefabrykatów przed uszkodzeniem. Klej zapewnia przyczepność bezpieczną, natychmiastową niezależnie od tego z jakimi materiałami pracuje, dlatego do różnego rodzaju szalunków będzie się nadawał. Klej ma długi czas otarcia więc ewentualne korygowanie przed wlaniem betonu również będzie możliwe.
Zastosowanie klejów na gorąco może mieć szeroki charakter również w branży budowlanej jest to materiał, który cieszy się dużą popularnością i jego właściwości sprawiają, że w różnych sytuacjach może być wykorzystany. Kluczowa kwestia to wybór odpowiedniego produktu,który będzie gwarantował skuteczne połączenie dwóch elementów stosowne do charakteru prac jakie będą w danej sytuacji wykonywane. Również w branży budowlanej wybór kleju właściwej jakości będzie bardzo istotny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *