Jakie dokumenty trzeba przygotować przed rekrutacją na studia?

Młodzi ludzie, którzy w 2020 roku zdają maturę, zapewne już wiedzą, na jakie studia będą chcieli pójść. Przełom maja i czerwca to nie tylko czas oczekiwania na wyniki matur, lecz także moment, gdy otwiera się rekrutacje na wszystkie krajowe uczelnie. Jeśli interesuje nas UE Wrocław, rekrutacja i jej zasady również powinny wzbudzić naszą ciekawość.

Chcemy pójść na UE Wrocław! Rekrutacja i jej zasady

Pierwszym krokiem w procesie rekrutacyjnym powinno być wybranie kierunku studiów – specjaliści twierdzą, że najlepiej być pewnym, co chcemy robić, ale nie zawsze jest o to łatwo, gdy mamy 19 lat. Co więc robić? Zastosujmy metodę eliminacji i odrzućmy wszystkie te kierunki, na które nie dostaniemy się z powodów formalnych, gdyż nie zdajemy na maturze przedmiotów, które są wymagane w danej rekrutacji. Zastanówmy się, gdzie chcemy studiować. Odpowiada nam UE Wrocław? Rekrutacja i jej zasady na tej uczelni powinny nas interesować. Tutaj znowu koncentrujemy się na tym, co nas interesuje i co nam się podoba – wybieramy odpowiedni wydział i szukamy kierunku.

UE Wrocław – rekrutacja ruszyła

Rekrutacje na wszystkie uczelnie prowadzone są w systemie elektronicznym, który jest przygotowany specjalnie na rekrutację – dzięki temu bez problemu wprowadzimy wszelkie dane i będziemy mogli na bieżąco sprawdzać wszelkie aktualizacje. Na początku musimy wpisać dane osobowe. W przypadku UE Wrocław rekrutacja rozpoczyna się od wpisania danych i zdjęcia; później wybieramy kierunek i wnosimy opłatę rekrutacyjną – musimy pamiętać, by zapłacić za każdy kierunek, na który chcemy startować. Wyniki matur wprowadza się później. Wpisujemy dane osobowe (numer dowodu osobistego lub paszportu), informacje kontaktowe (adres zamieszkania/zameldowania, adres e-mail, telefon). Trzeba też podać rodzaj dyplomu (świadectwo maturalne, dyplom licencjata itp.), datę wydania i nazwę szkoły itp.

Czytaj również  Studia informatyczne wciąż kluczem do sukcesu

UE Wrocław rekrutacja. O czym trzeba pamiętać?

Biorąc udział w procesach rekrutacyjnych, trzeba pamiętać o kilku sprawach. Jeśli w danej uczelni chcemy startować na kilka kierunków, najpierw zaznaczamy ten, na którym najbardziej nam zależy. Wgrywając do systemu zdjęcie pamiętajmy, by spełniało ono takie samo kryteria jak to, które stosuje się przy wydawaniu dowodów osobistych. Rekrutacja wiąże się ze sporymi wydatkami, bo trzeba płacić za każdy wybrany kierunek – na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu jest to 85 zł, a że kwota ta nie będzie zwrócona, trzeba rekrutować z rozwagą. Pamiętajmy także o wypełnieniu kwestionariusza, gdy otrzymamy wyniki matur. W systemie informatycznym, w którym się rejestrowaliśmy zostanie podana informacja, czy przyjęto nas na dany kierunek. Jeśli tak się stanie, musimy dostarczyć do dziekanatu papierowe wersje dokumentów. Jeśli tego nie zrobimy, zostaniemy skreśleni z listy, a nasze miejsce zajmie ktoś z listy rezerwowych. Składamy świadectwo dojrzałości, podanie na studia i o wydanie legitymacji oraz kopię dowodu osobistego.
Kiedy startujemy na UE Wrocław, rekrutacja, podobnie jak na innych uczelniach, może wydawać się skomplikowana, ale trzeba ją przejść, by stać się studentem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *