Mity związane z zakupem okien do mieszkania

Każdy, kto po raz pierwszy staje wobec perspektywy zakupu okien do mieszkania, może czuć się nieco zagubiony. Okna pozornie mogą wydawać się być produktem skomplikowanym, jednak wystarczy poznać najważniejsze informacje techniczne, by móc dokonać dobrego wyboru. Wokół zakupu okien powstało kilka mitów, dlatego warto je zweryfikować.

Mit 1: Nie warto przepłacać za okna

Oczywiście jest to informacja nieprawdziwa, bo okna są ważną inwestycją. Dzięki dobrym oknom możemy zyskać komfort, bezpieczeństwo oraz ładny wygląd wnętrz. Współczesne okna oferują nam wiele funkcji dodatkowych i warto z nich korzystać. Dobra jakość zawsze ma swoją cenę. Kupując okna trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na profile, okucia oraz szyby. Oglądają profil warto sprawdzić jaką ma on szerokość i ile komór zawiera. W jego wnętrzu znajduje się wzmocnienie, któremu również warto się przyjrzeć. Jeśli chodzi o szyby to każdy klient powinien wiedzieć, że nie muszą one być standardowe. Gdy zależy nam na dobrych warunkach termoizolacyjnych możemy wybrać pakiet trzyszybowy. Do wyboru są także szyby dźwiękoszczelne, antywłamaniowe, przyciemniane, mleczne czy ornamentowe.

Czytaj również  Właściwości i zastosowanie polimeru Eva

Wiele możliwości mają także nowoczesne systemy okuciowe, dzięki którym można zyskać komfort i bezpieczeństwo. Okna do mieszkania, w którym są małe dzieci, można zabezpieczyć klamkami z kluczykiem albo z przyciskiem. Gdy w danym pomieszczeniu są problemy z wilgocią, można zastosować w oknach nawiewniki. Jak widać wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, dlatego w pewnych sytuacjach warto zapłacić więcej i zyskać wartość dodaną.

Mit 2: Białe okna do mieszkania z czasem żółkną

Wiele osób obawia się, że jeśli kupi okna inne niż w okleinie drewnopodobnej, to z czasem będą one wyglądać źle. Tymczasem najlepsi producenci już dawno opracowali technologie produkcji, które wykluczają przebarwienia profili. Wytwarza się je z bardzo dobrej jakości tworzyw sztucznych i swój nienaganny wygląd zachowają one na lata.

Mit 3: Drewniane okna mogą się zniekształcić przez działanie czynników atmosferycznych

Jest to kolejne nieprawdziwe stwierdzenie powielane w mediach. Ramy w oknach drewnianych wytwarza się z wyselekcjonowanego drewna klejonego, co zapewnia odporność na wilgoć i działanie wysokich temperatur. Producenci troszczą się również o impregnowanie drewna, co gwarantuje, że w oknach nie wystąpią odkształcenia.

Mit 4: Samodzielny montaż pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy

Z całą pewnością nie warto samodzielnie montować okien. Jest to zajęcie, które wymaga wiedzy i doświadczenia. Trzeba na ten cel poświęcić czas, dokupić akcesoria i narzędzia. Warto stawiać na profesjonalny montaż, bo jego znacznie jest niebagatelne. Jeśli okna nie zostaną zamontowane prawidłowo, mogą być nieszczelne, a ich otwieranie nie będzie odbywać się płynnie.

Czytaj również  Przydatne akcesoria biurowe

Mit 5: Nieważne gdzie kupuje się okna, mają być tanie

Okazuje się, że miejsce, w którym nabywamy okna do mieszkania, jest niebywale ważne. Należy wybierać renomowane firmy, o dużym doświadczeniu. Profesjonalny salon sprzedaży to szansa na fachowe doradztwo, szybką realizację zamówienia oraz ciągłość usługi serwisowej w przyszłości.