Sprawdzona pożyczka – czym powinna się charakteryzować?

Posted on 9 lipca, 2021 by in Biznes

 

Sezon urlopowy w pełni, a Tobie nie udało się zgromadzić wystarczających oszczędności, aby udać się na wymarzony wyjazd? Rozwiązaniem tego problemu może być sprawdzona pożyczka długoterminowa o niskich ratach miesięcznych. Po czym poznać, że interesująca nas oferta pochodzi od wiarygodnego przedsiębiorstwa?

 

Sprawdzona pożyczka musi być udzielana zgodnie z literą prawa

Jednym z najważniejszych kryteriów uczciwego produktu finansowego jest jego zgodność z obowiązującymi przepisami. Najważniejszym z dokumentów jest ustawa o kredycie konsumenckim, która obejmuje zarówno umowy bankowe, jak i chwilówki bądź pożyczki ratalne. Wszystkie zapisy, znajdujące się w umowie pożyczkowej, powinny mieć odzwierciedlenie w poszczególnych paragrafach tego aktu prawnego.

Nie trzeba dodawać, że sprawdzona pożyczka musi być zawarta na piśmie z wyszczególnieniem wszystkich najważniejszych parametrów i warunków. Jeśli poszczególne zapisy budzą Twoją wątpliwość, należy za każdym razem zapytać o nie doradcę finansowego firmy pożyczkowej. Jeśli porozumienia ustne nie znajdują odzwierciedlenia w zapisie papierowym, pożyczkobiorca znajdzie się na straconej pozycji. To właśnie w jego interesie znajduje się wyjaśnienie wszelkich problematycznych punktów i niejasnych zapisów przed podpisaniem umowy.

 

Przynależność do organizacji branżowych

Każdy z nas przynajmniej raz napotkał na artykuł bądź telewizyjny reportaż na temat nieuczciwych pożyczkodawców, oferujących pożyczki na procent wielokrotnie przewyższający pierwotną kwotę. Oczywiście, sytuacje te mają obecnie charakter marginalny – coraz rzadsze zgłoszenia na temat tego typu spraw ma związek zarówno z lepiej skonstruowanymi przepisami, jak i działaniami samego środowiska pożyczkodawców, którzy zrzeszają się w organizacjach nadzorujących rynek pożyczek.

Czytaj również  Nowoczesna biblioteka szkolna

Jednym z nich jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – organizacja łącząca największe firmy pożyczkowe w kraju, które przestrzegają Zasad Dobrych Praktyk i są posiadaczami certyfikatu Audytu Etycznego. Dokumenty te określają właściwe procedury postępowania przy oferowaniu produktów finansowych i dają pożyczkobiorcy pewność, że proces udzielania środków będzie przebiegał szybko i sprawnie.

 

Sprawdzona pożyczka – gdzie się po nią udać?

Szukasz firmy pożyczkowej, świadczącej usługi na jasnych zasadach? Zależy Ci na niskiej miesięcznej racie, która pomoże Ci zachować płynność domowego budżetu? Zapoznaj się z ofertą TAKTO Finanse – to sprawdzona pożyczka o wysokości nawet 10 000 złotych, którą możesz podzielić na 40 niskich, elastycznych rat. Odwiedź stronę firmy TAKTO, zapoznaj się z kalkulatorem finansowym i złóż wniosek o pożyczkę na dowolny cel.

 

Odwiedź stronę TaktoFinanse.pl i sprawdź sam, że pożyczka pozabankowa na raty jest udzielana szybko i na prostych zasadach.
Źródło: taktofinanse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *